Šeštadienį, lapkričio 9 d. šventiškai papuoštas ir gerokai atsinaujinęs Utenos hipodromas sulaukė gausaus žirginio sporto entuziastų būrio. Hipodrome po kelių metų pertraukos vėl buvo surengtas tarptautinis ristūnų žirgų renginys, kurio ištakos siekia penktąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį.

Iškilmingame renginio atidaryme dalyvavo garbūs svečiai: Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, parlamentarai Milda Petrauskienė, Artūras Paulauskas ir Vytautas Kamblevičius, Žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Atidarydamas renginį, ministras V. Jukna pasidžiaugė galimybe grožėtis ristūnų žirgų pasirodymu Utenoje ir atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į šių žirgų kilmės ištakas. Jau XVII amžiuje visame pasaulyje buvo pradėtos kurti važiuojamųjų arklių, pasižymėjusių gera risčia, veislės. „Taip atsirado Orlovo, Amerikos, Prancūzijos, Rusijos ir kitų veislių ristūnai. XIX a. ristūnų buvo įvežta ir į Lietuvą vietinių arklių veislėms gerinti bei lenktynėms“, – sakė ministras. Žemės ūkio ministerija buvo viena pagrindinių renginio organizatorių ir rėmėjų. Ministras Žemės ūkio ministerijos padėkomis apdovanojo tuos, kurie daugiausia prisidėjo prie šio gražaus renginio organizavimo.

Iš šešių Europos šalių į lenktynes Utenos hipodrome buvo atvežti 53 prancūzų, rusų ir Amerikos ristūnų veislių žirgai, kuriuos vadeliojo 26 dalyviai, atstovavę Lietuvai, Latvijai, Estijai ir Švedijai. Jie varžėsi dėl aštuonių prizų laimėtojų vardo. Didžiausio renginio dalyvių dėmesio sulaukė važiavimas Didžiajam Žemės ūkio ministerijos prizui laimėti. Šiame važiavime rungėsi tik Lietuvos atstovų ristūnai. 2710 metrų distanciją greičiausiai įveikė ir pagrindinį lenktynių prizą iš žemės ūkio ministro V. Juknos rankų gavo Mindaugas Daineka, važiavęs su žirgu Serenade Crach. Nemažas renginio dalyvių emocijas sukėlė ir paskutinis važiavimas, skirtas Stajerių prizui laimėti, kuriame dalyvavo patys ištvermingiausi žirgai. 3 165 metrus greičiausiai nuskriejo Estijos atstovo Jevgeni Ivanov vadeliojamas žirgas Up To Belle.

Renginio dalyviai ir svečiai turėjo galimybę pasigrožėti grakščiais žirgais, eiklia jų risčia, emocingai palaikyti labiausiai jiems patinkantį žirgą ir jo vadeliotoją. Greta hipodromo veikusioje mugėje buvo galima įsigyti įvairiausių lauktuvių, paskanauti lietuviškų gardėsių ir patiekalų, pasiklausyti kaimo saviveiklininkų. Šventės nesugadino net lenktynių įkarštyje prasidėjęs nedidelis lietus.